Przejdź do treści

Lokalizacja

Atrakcje w okolicy Imprezy cykliczne

Piękne krajobrazy, wulkan, wzgórza i błękit Oceanu.

Playa Jardin

Kanaryjski artysta César Manrique wymyślił i stworzył piękno Playa Jardín, malowniczej plaży w Puerto de la Cruz. Jego wizja stworzenia atrakcyjnego krajobrazu przybrzeżnego naprawdę ożywa tutaj; palmy i długie połacie wulkanicznego piasku otoczone kolorowymi ogrodami botanicznymi zaowocują uroczym i eleganckim kurortem. Jego nazwa Playa Jardín (Garden Beach) symbolizuje bogate i żywe środowisko kwiatów i życia roślinnego, które otaczają plażę i tworzą wspaniałe zdjęcia. Wodospad kaskady nad skałami wulkanicznymi i małe baseny wypełnione życia morskiego można znaleźć rozsiane wokół. Miękki, ciemny piasek wpada do ciepłych wód z jednym spokojnym obszarem używanym przez pływaków, podczas gdy surferzy cieszą się falami w innych częściach oceanu.

Loro Park

Założona 17 grudnia 1972 roku, Loro Parque został pierwotnie stworzony jako raj dla papug i rozpoczął swoją podróż z zaledwie 25 osób, 150 papug i przestrzeni 13.000 metrów kwadratowych. Od tego czasu aż do dziś, po historii wielu wyzwań, Loro Parque stał się jedną z najbardziej szanowanych instytucji zoologicznych na świecie, zarówno ze względu na piękno, doskonałość swoich obiektów, jak i absolutny szacunek dla przyrody. Wraz z Loro Parque Fundaciónposiada największą i najbardziej zróżnicowaną rezerwę gatunków i podgatunków papug na świecie, stając się wiodącym międzynarodowym podmiotem w hodowli i zarządzaniu psitacydami. Musi odwiedzić i jeden z najpotężniejszych magnesów dla turystów na Wyspach Kanaryjskich, Loro Parque otrzymał prawie 50 milionów turystów w całej swojej historii. Doskonałość, jakość obiektów, miłość do szczegółów i zaangażowanie w ochronę środowiska przekształciły park w najlepsze zoo na świecie, uznane za takie przez użytkowników prestiżowego portalu turystycznego TripAdvisor w 2017 i 2018 roku.

Puerto de la Cruz ( Port Krzyża )

Najstarsza miejscowość turystyczna na Wyspach Kanaryjskich W północnej części wyspy Teneryfy, Puerto de la Cruz stało się pod koniec XVIII wieku jednym z pierwszych miejsc dla powstającej turystyki międzynarodowej. Poza antycznym portem w La Orotavie, posiada takie zabytki jak Casa de la Aduana, która obecnie jest salą sztuki, okolice placu El Charco, promenadę San Telmo i dzielnicę rybacką La Ranilla – Żabkę. Pośród plaż Martiánez i Jardín znajdują baseny Lago Martiánez zaprojektowane przez artystę Césara Manrique w 1977 r. Pionierskie miejsce dla przyrodników na spokojne wakacje Ze swoją długą historią pełną znanych gości, takich jak Humboldt czy Berthelot, ze światowej sławy winami, które zostały nawet wspomniane przez Szekspira, Puerto de la Cruz jest obecnie idealnym miejscem na spokojny wypoczynek. Oferuje duży wybór sklepów i słynną kuchnię międzynarodową. Podczas wycieczki kulturowej należy odwiedzić anglikański kościół i cmentarz oraz świątynie Peña de France i San Francisco.

Karnawał w Puerto de la Cruz

Najbliższe karnawałowe szaleństwo 17 luty - 07 marzec 2022 roku. Historia karnawału na Teneryfie Tradycja urządzania imprez karnawałowych pojawiła się na Wyspach Kanaryjskich za sprawą żeglarzy i kupców hiszpańskich oraz portugalskich, którzy podróżowali z Europy do Nowego Świata po podboju wyspy w 1496. Z czasem karnawał zaczął mieć bardziej latynoski charakter i ten charakterystyczny południowoamerykański ogień. Karnawał dawał pretekst do dzikich rozrywek tuż przed Wielkim Postem co było źle widziane przez Kościół Katolicki, który próbował wielokrotnie zakazać tego typu rozrywek. Podczas hiszpańskiej wojny domowej zaprzestano na krótko organizowania karnawału. Po wojnie w kalendarzu imprez pojawia się w zawoalowanej formie jako "fiesta zimowa". Władze podczas reżimu Franco miały zwyczaj przymykać oko na to co działo się na wyspie. Pomimo, że w całej Hiszpanii był zakaz organizowania karnawału, to na Teneryfie odbywał się regularnie. Po śmierci Franco w 1975, nazwa "zimowa fiesta" została zastąpiona już oficjalnie słowem "karnawał". Wydarzenie zostało przywrócone i wróciło do kalendarza stałych imprez.

Park Wodny Lago Martiánez

Kompleks ze sztucznym słonym jeziorem, wodospadami i ogrodami, a park morski jest autorstwa architekta z wyspy Lanzarote, Cesara Manrique. Niedaleko plaża z bardzo silnym wiatrem, sprzyjającym fanom sportów na wodzie. Kiedyś istniało tutaj kąpielisko, które chętnie odwiedzała Elizabeth Taylor.Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipisicing elit, sed do eiusmod tempor incididunt ut labore.

W pobliżu :
170m Playa Jardin
150m Dworzec Autobusowy
250m market spożywczy
1,2km Loro Park
1,4km Stare miasto i Port
W promieniu 300m Apteka,
Policja, Pogotowie Ratunkowe

Przeżyj Wspaniałe Chwile i Moc Wrażeń!

Poznaj Piękno Teneryfy

Zabukuj swój pobyt już dziś!

Translate »